Witamy na stronie Lenki Tuziskiej Super wiadomość - czerwiec 2011

Super wiadomość - Lenka ma czysty zapis EEG!!!

To chyba najważniejsza wiadomość roku. HURRA HURRA HURRA. Po dwóch latach, w ciągu których zapisy EEG były raz lepsze, a raz gorsze (a ostatni była bardzo słaby), Lenka ma czysty zapis. Czysty, to znaczy bez żadnej aktywności napadowej! Wow! Mamy nadzieję, że to pierwszy raz, ale nie ostatni i że ta straszna choroba w końcu odpuści i Lenka będzie rozwijać się jeszcze szybciej. Wiadomo, że każda aktywność padaczkowa niszczy komórki nerwowe i hamuje rozwój. Ponadto, jak stwierdziła Pani doktor neurolog – zapis Lenki (czyli aktywność fal mózgowych) bardzo się poprawił. I jest prawie, prawie dobry. Dla nas to wspaniała wiadomość. Brawo Lenko – tak trzymaj!

I wszystkie utyskiwania na warunki w jakich się przeprowadzą takie badanie i problemy, że Lenka nie może całą noc spać, etc etc poszły w kąt. Lenka ma czysty zapis... czas otworzyć szampana!

Tak przy okazji – wiadomo, że Lenka doskonale naśladuje odgłosy różnych zwierzątek. Idzie jej to wyśmienicie. Jako, że nie potrafiła wymówić głoski "uuu" poprosiliśmy, aby Lenka naśladowała głos wilka ;) i oczywiście – jak nie można po dobroci to trzeba sposobem z naszą córcią. Lenka doskonale "wyje" jak mały wilczek – oczywiście, używając pięknie głoski "uuu" :) - także, jak widać, jedyne co nas czasami ogranicza (nas rodziców i opiekunów oczywiście) to jedynie wyobraźnia.