Witamy na stronie Lenki Tuziskiej Wrzesień 2012

Aktualnosci

Ha, rok szkolny się zaczyna, a Lenka od razu intensywniej zaczęła uczęszczać do przedszkola. Niestety grupa, z która do tej pory była dosyć zżyta i miała tam swoje przyjaciółki poszła już do szkoły. Ale na pewno nowe dzieci też przyjmą Lenkę z radością. Obok dogoterapii i zajęć logopedycznych Lenka zaczęła od tego roku szkolnego uczęszczać dodatkowo na zajęcia z rytmiki i muzykoterapii. Jak wszędzie Pani prowadząca zajęcia z muzyki jest zachwycona Lenką - jej podejściem i muzykalnością. Zajęcia z muzyki wygrywają nawet z zajęciami z pieskiem.

Zobacz galerię fotografii

Od września zdecydowaliśmy się również na dodatkowe zajęcia logopedyczne. Lenka, jak dawniej jeździ do Gdyni do pani neurologopedki Małgosi, ale dodatkowo dwa razy w tygodniu będzie mieć zajęcia domowe z Panią Alą, z która ma również zajęcia w przedszkolu. Pracuje z nią super i naprawdę robi postępy. Zaczyna powtarzać i sylabizować. Kiedyś nie było najmniejszej szansy, aby próbowała po nas powtarzać słówka, a teraz się stara mimo że różnie to brzmi :)

Ponadto Lenka zaczęła sylabizować! Jest już Ma-dzia, Bę-ben, pi-je i różne inne tego typu słówka. Czasami Lenka zaczyna się tak rozgadywać, że buzia jej się nie zamyka. Na razie mówi i opowiada wiele w swoim własnym języku, ale mamy wielką nadzieję, że z czasem zacznie to robić po polsku :)

Niestety, Lenka pięknie pracuje na zajęciach, ale nie chce nam się potem chwalić i używać tego czego się nauczyła. Jak tylko prosimy ją, aby powtórzyła jakieś słówko od razu się denerwuje i nici z zabawy. Także zdarza nam się stać pod drzwiami i podsłuchiwać, jak Lenka składa swoje pierwsze zdania np. Miś dom go go go (czyli miś szybko idzie do domu)>