Witamy na stronie Lenki Tuziskiej Archiwum

punkt Styczeń 2013

Aktualnosci

Ha, nareszcie Lenka wyszła z ciągnących się miesiącami zapaleń płuc i innych infekcji. Oby tak jak zdrowo zaczął się dla niej ten rok tak trwał przez kolejne 365 dni. U nas zima w tym roku dopisała i Lenka w pełni korzysta ze swojej ulubionej rozrywki – jazdy na saneczkach. Co prawda kombinezonik saneczkowy już nieco ciasnawy, bo Lence tak urosły nogi (zawsze twierdziliśmy, że ma zadatki na modelkę :), że już się na długość nie mieści, ale jeszcze ten sezon damy radę.

punkt 1% PODATKU ZA ROK 2011

Aktualnosci

Właśnie zakończył się proces księgowania przez fundację SŁONECZKO wpłat przekazanych przez Państwa z tytułu 1% podatku dochodowego.

WSZYSTKIM PAŃSTWU, z całego serca serdecznie DZIĘKUJEMY za dokonane wpłaty.

Wszystkie środki uzyskane z 1% zostaną przeznaczone na wyłącznie na terapię Lenki. Dzięki Państwa pomocy możemy wciąż intensywnie rehabilitować naszą księżniczkę, która robi niesamowite postępy.

Liczymy, że nie zapomną Państwo o Lence w nadchodzącym roku :) Przed Lenką wciąż mnóstwo wyzwań i kolejne kroki milowe w dążeniu do samodzielności!

punkt Listopad 2012

Aktualnosci

Lenka ma już 6 lat! Niesamowite jak ten czas szybko leci... a wydaje się jakby urodziła się tak niedawno, a rośnie ostatnio jak na drożdżach, niedługo będzie wyższa od Madzi – swojej rehabilitantki.

Niestety, w tym roku wyjątkowo, hucznych urodzin nie wyprawialiśmy, bo Lenka kolejny raz zachorowała na zapalenie płuc. Była bardzo osłabiona i prawie non stop nie w humorze. Szkoda, ale na pewno odrobimy w kolejnym roku w dwójnasób.

Zobacz galerię fotografii

punkt Październik 2012

Aktualnosci

Ha, a u nas zmiany, zmiany, zmiany.

Po pierwsze – Lenka ma nową nianię! Nowa niania Lenki ma na imię Aga. Lenka woła na nią Gaga :) Mamy nadzieję, że pokochają się wzajemnie i będą tworzyły taki sam super duet, jak Lenka z Małgosią. Ale my mamy super szczęście do niań. To było ciężkie pożegnacie i bardzo nam żal, że Małgosia musiała odejść, ale Gosia też planuje powiększyć rodzinę i zostało to wcześniej uzgodnione. Wielki, wielki szacun dla Małgosi.

Zobacz galerię fotografii

punkt Wrzesień 2012

Aktualnosci

Ha, rok szkolny się zaczyna, a Lenka od razu intensywniej zaczęła uczęszczać do przedszkola. Niestety grupa, z która do tej pory była dosyć zżyta i miała tam swoje przyjaciółki poszła już do szkoły. Ale na pewno nowe dzieci też przyjmą Lenkę z radością. Obok dogoterapii i zajęć logopedycznych Lenka zaczęła od tego roku szkolnego uczęszczać dodatkowo na zajęcia z rytmiki i muzykoterapii. Jak wszędzie Pani prowadząca zajęcia z muzyki jest zachwycona Lenką - jej podejściem i muzykalnością. Zajęcia z muzyki wygrywają nawet z zajęciami z pieskiem.

Zobacz galerię fotografii

punkt Sierpień 2012

Wakacje w pełni, a Lenka... Znowu do pracy. Tym razem kolejny wyjazd do Zabajki. I znowu z Tatą. Tata dzielnie obstawia wyjazdy do Zabajki.

Podzieliliśmy się wyjazdami, bo nie starczyłoby nam obojgu urlopu, aby objechać te wszystkie turnusy, wyjazdy do lekarzy, wizyty w poradni etc.

Już nie liczymy ile razy Lenka była na turnusie w Zabajce - jeździ tam regularnie od czterech lat. Kiedyś była najmniejszym pacjentem w historii, do dzisiaj terapeuci wspominają jaka była maleńka :) A teraz? Już konkretna kobitka się z niej zrobiła. I w dodatku baaardzo charakterna. Wszyscy się zastanawiają po kim odziedziczyła taką konsekwencje i upór – ani mama a ni tata się nie przyznają :)

punkt Lipiec 2012

Aktualnosci

Wakacje w pełni. Lenka oczywiście uczęszcza na terapie i na zajęcia, ale korzysta też z uroków wakacji. Jako, że mieszkamy nad morzem, grzechem byłoby nie zabrać Lenki w piękny dzień na nasze piękne plaże.

Lenka bawiła się świetnie, jak widać na załączonych zdjęciach. Jak każde dziecko twierdziła uparcie, że nie jest jej zimno i ona z wody nie chce wyjść. Mimo, że usta już miała granatowe z zimna i cała się trzęsła. Jak każde dziecko na plaży. Jedyne co nas odróżniało, to chęć jedzenia piasku przez Lenkę. Nijak nie możemy jej tego oduczyć. No i Lenka nie była wcale zainteresowana stawianiem babek z piasku, czy budowaniem zamków – do wody i koniec. :)

Zobacz galerię fotografii

punkt Czerwiec 2012

Jak co roku Lenkę czekał wyjazd do Łodzi na kontrolę stanu serduszka. I jak co roku z duszą na ramieniu pojechałyśmy do Łodzi do Pani Profesor Moll. Niepokój spowodowany był również częstymi niedyspozycjami Lenki. Ni z tego ni z owego Lenka zaczynała się bardzo źle czuć, wymiotowała, przelewała się przez ręce, płakała. To są objawy typowe w stanach pogorszenia się stanu serca u dzieci pooperacyjnych. Oczywiście przyczyny tych dolegliwości mogą być zupełnie inne (typowo gastryczne zostały wykluczone) - mogą być to np. tak silne migreny (skutek niedotlenienia i blizn pooperacyjnych) czy miliony innych powodów. Lenka niestety nie jest w stanie nam pokazać co dokładnie ją boli. Najczęściej pokazuje, że głowa a nie brzuch. Pytanie dlaczego...

punkt Nowy filmik

Jak wiecie, Lenka co dzień dzielnie walczy z przeciwnościami losu. Każdy drobiazg to pokonywania nie lada trudności.

Jednakże, Lenka w głębi swego wielkie serca, pozostaje sobą – kochanym i szczerym dzieckiem…dzieckiem, które pomimo wyzwań, pomimo kłopotów, pozostaje uśmiechnięte, radosne, zamyślone...

Oto Lenka w pełnej krasie :)

punkt Maj 2012

Aktualnosci

Ha – w tym miesiącu wybrałyśmy się na Ukrainę na delfinoterapię. To był babski wyjazd: Lenka, Małgosia i mama :) To już nasz 4 turnus delfinoterapii i jak na razie chyba nie zrezygnujemy z tej formy terapii. Nie widać co prawda u Lenki jakiś mega skokowych efektów, które można by przypisać bezpośredniemu oddziaływaniu tej formy terapii, ale z drugiej strony Lenka cały czas konsekwentnie się rozwija i boimy się zburzyć algorytm terapii, który wypracowaliśmy przez te lata. A może właśnie ta forma terapii stanowi właściwy puzzle w układance?

Zobacz galerie fotografii: Delfinoterapia | Wieś ukraińska | Lenka i Kacperek